Şangay’daki FDI Dünya Diş Kongresi 2020 İptal Edildi

Şangay'daki FDI Dünya Diş Kongresi 2020 İptal Edildi

dünya dis kongresi
0 116

Şangay’daki FDI Dünya Diş Kongresi 2020 İptal Edildi

Şangay'daki FDI Dünya Diş Kongresi 2020 İptal Edildi - Etkinlikler

 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük kenti olan Şanghay’da yapılacak olan Dünya Diş Dünya Diş Hekimleri Birliği kongredi iptal edildi. Çinin wuhan kentinden başlayarak tüm dünya da etkisi sürdüren covid-19 dünya diş kongresini de etkiledi. Aralık ayından itibaren kongrenin iptal olup olmayacağı tartışılmaya başlanmıştı.

FDI duyuru yayınladı.”İptal edildi: Şangay’daki FDI Dünya Diş Kongresi 2020″

Tüm dünyada diş hekimleri ve öğrenciler bu kongrelerde bir araya geliyordu. bu sene rekor katılım olması bekleniyordu.

FDI DUYURUSU TÜRKÇEYE  ÇEVİRİLMİŞTİR.

“FDI Başkanı Dr Gerhard K. Seeberger ve İcra Kurulu Başkanı Enzo Bondioni’nin Şangay’daki FDI Dünya Diş Kongresi 2020 hakkında açık mektubu 

Değerli meslektaşlarım ve arkadaşlarım, 

Dünya, hepimizi bir şekilde etkileyen COVID-19 salgınının sonucu olarak çok zor bir zaman geçiriyor. Bu zorluklarla birlikte bazı zor kararlar gelir, ancak odak noktamız her zaman toplumlarımızın sağlığı için birleşmeye devam etmelidir. 

Bu nedenle, bu istisnai durumlar ışığında DYY Konseyi, 1-4 Eylül 2020 tarihleri ​​arasında Çin’in Şangay kentinde yapılması planlanan FDI Dünya Dişhekimliği Kongresini iptal etmeye karar verdi. 

Bu toplantıyı birlikte düzenlediğimiz Çin Stomatoloji Derneği’ne (CSA) şükranlarımızı bu zor zamanda destek ve anlayışlarından dolayı sunmak istiyoruz. Gelecek yıl bu kongreyi yeniden planlamak için CSA ile birlikte çalışacağız ve bunu ortak bir başarıya dönüştürmeyi dört gözle bekliyoruz.

Kongreyi iptal etme kararı hafife alınmadı, ancak dünya hala COVID-19 salgından iyileşecek ve ülkeler bu hastalığın yönetiminde farklı aşamalarda olacağından gerekli görülüyordu. Bu nedenle, odak insanlar ve hastalar üzerinde kalmalı ve mümkün olan en iyi bakımı en az kesintiyle almalıdır. 

Ayrıca, planlanan etkinliklerinizin çoğu bu dönemde ertelenmiş, ertelenmiş veya iptal edilmiş olabilir. Bu nedenle, dikkatinizi yeniden odaklamanız ve hem anlaşılabilir hem de uygun olan çabalarınızı önceliklendirmeniz gerekecektir.

Bu eşi benzeri görülmemiş halk sağlığı krizi sırasında herkesin sabrını ve anlayışını takdir ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda, kongre iptalinin Dünya Diş Parlamentosu toplantılarını nasıl etkileyeceğine dair spesifik bilgiler için üyelerimizle ayrı ayrı temasa geçeceğiz. 

Size ve ailelerinize iyi dileklerimle, siz ve sevdiklerinizin en iyi sağlıkta olmalarını diliyoruz.

Saygılarımla,

Gerhard K. Seeberger
Başkan

 

Bay Enzo Bondioni
İcra Direktörü”

Bu sene ekim ayında yapılacak 26.TDB kongresi ile ilgili şu ana kadar bir iptal duyurusu yayınlanmadı. Kayıtlar devam ediyor. kongre ile ilgili bilgilere ulaşmak için tıkla

Bunları da beğenebilirsin