Sağlıkçılar yorgun alım şart

Sağlıkçılar yorgun alım şart

sağlıkçılar yorgun atama şart
0 171

Sağlıkçılar Yorgun Alım Şart

sağlıkçılar yorgun atama şart
sağlıkçılar yorgun atama şart

 

İnsan gücü planlaması yapılmadan artan  üniversite kontenjanları sağlıkçılar da işsizlik oranını artırırken, ihtiyaç olduğu halde yeni alımların  yapılmamasından herkes dert yanıyor. Kamuda çalışanlar yoruluyor, İşsiz binlerce sağlıkçı iş istiyor.

 

Koronovirüs pandemisinde en ön safta mücadele veren kahraman sağlıkçılar, artık hatırlanmaya başlandı. Sağlıkta şiddet yasası önce 7 nisan reddedilmişti. Daha sonra kamuoyunun tepkisiyle mecliste partisi bulunan tüm partilerle birlikte 15 Nisan da Türkiye Büyük Millet Meclisinde Kabul edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Nisan tarihinde onaylanarak resmi gazetede yayınlandı.

 

Sağlıkçılar şu zor günlerde tehlikeyle burun buruna çalışırken, binlerce sağlıkçı da meslektaşlarına destek olmak için iş istiyor. Sağlık çalışanı  evde değil,sahada olmak istiyor ve meslektaşlarının iş yükünü hafifletmek istiyor.

#SağlıkçılarYorgunAlımŞart hastagı ile 26 Nisan da saat 14:00 binlerce tweet attılar ve gündem oldular. Sağlık Bakanlığına ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulundular. 

 

Atılan Bazı tweetler

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin