Bakanlık 600 Bin Sağlıkçı Atayacak Mı? İŞTE AÇIKLAMA

0 187

Sağlıkçılar sorunlarını gündeme taşıyor. Twitter da başlattıkları kampanya büyük yankı uyandırdı. Sağlıkçılar özellikle bu günlerde destek olmak için Sağlık Bakanlığından 600 bin atama istiyor.

Haberimizde konunun ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Sağlıkçılar 600 Bin Atanma İstiyor

Sahada yorgun düşmüş meslektaşlarının iş yükünü hafifletmek için sağlığa atama istediklerini dile getiryor. Bu sebeple de #600BinSağlıkçı hagstag çalışması ile seslerini Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya duyurmaya çalışıyorlar. İlk etapta 50 bin atama bekleniyor.
Sağlıkçı arkadaşlarımız seslerini duyurmak için imza kampanyası da başlatmışlardı. Kampanyaya katkıda bulunmak için siz de bu linkten imzalayın!
En son 24 Mart 2020 de yapılan sosyal medya çalışması sayesinde sağlıkçılar 23 bin atama hakkı kazanmışlardı. Bakanlık tweetlere yanıt vermişti.

Sağlıkçıların Haklı İsyanı

Bizler üstümüze düşen görevi yerine getirdik,bölümümüz için gereken puanları aldık.Sıra sizde;sizde verdiğiniz sözü tutun. Sağlık sektöründe personel açıklığı var ve biran önce bu personel açıklığının giderilmesi gerekiyorBiz sağlıkçılar atanmak istiyoruz .Ama bunun adını çıkarcılık ile adlandıranlar var.Kimsenin canı ucuz değildir , bizler bu zor süreçte personel sıkıntısı yaşayan hastanelere destek olmak için,ülkemiz için atanmak istiyoruz.

Tüm branşlardan adaletli bir alim istiyoruz hakimiz olan 2020 alımını istiyoruz ek alımla 20 bin değil , 50 binlik 2020 kpss öncesi alım istiyoruz daha fazla madur edilmek istemiyoruz.

Ülkemiz zor süreçlerden geçiyor ve her gün vaka sayısı giderek artıyor. Bizler atama bekleyen sağlıkçılar olarak meslektaşlarımızın iş yükünü hafifletmek istiyoruz. 39 branştan 620 bin sağlıkçı Atama bekliyor.

Şimdide bugün yeni bir çalışma ile 600 bin atama bekleyen sağlıkçı dostlarımız haklı olarak atama bekliyor. İşte kendilerinin attığı o haklı tweetler:

Konu Hakkında Bazı Tweetler:

 

 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

2- Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden; sağlık bilimleri fakültesinden, sağlık bölümleri lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

3- Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

4- ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) P 34 – P35 – P36” puan türlerinin herhangi birinden yeterli KPSS puanı almış olmak.

5- Sağlık durumu yurtiçi ve yurt dışında görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı tarafından bu isteğin geri çevrilmeyip en kısa sürede personel alımı yapması beklenirken şuanda net bir tarih açıklanmadı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı da belli değil.

Bunları da beğenebilirsin