Sağlık Bakanlığı 2020 yılı 2. atamasında diş hekimi alımı yapılmadı.

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı 2. atamasında diş hekimi alımı yapılmadı.

diş hekimi alımı
0 2.079

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı 2. atamasında diş hekimi alımı yapılmadı. - Haberler

Sağlık Bakanlığı 1 ay sonra 2020 yılı için ilk defa ve yeniden atama kurası için 2. atama duyurusunu yaptı Diş Hekimi alımı yapılmadı.. Binlerce sağlıkçı alımı yapılmasından sonra duyurusu yapılan atama için kadrolar büyük merak konusuydu.

 

Münhal kadrolar bugün açıklandı diş hekimleri için açılan kadro sayısı 0.

2020 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası için eczacı ve diş hekimi  alımı yapılmayacağı duyuruldu.

 

#dişhekimlerisahada hastagıyla dün akşam 20 bine yakın tweet atılarak gündeme geldi diş hekimleri. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından tüm sağlık çalışanları dile getirilirken diş hekimleri ismi bile geçmedi. Toplum tarafından hiç bir şey yapmamakla suçlanan diş hekimleri bu süreçte sahada numune örneği alma ve birçok konuda görevlendirmelere tabi tutuldu.

Filyasyonda ve hastenelerde sürüntü örneği alarak covid-19 pandemi içerisinde tehlikeli bir görevde bulunan diş hekimleri seslerini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalıştı.

Tüm bunlar yaşanırken zaten istihdam sorunu yaşayan diş hekimleri hiç kadro açılmamasıyla bir kere daha hayal kırıklığına uğradı. Kadrolar açılmayarak istihdam sorunu yaşayan diş hekimleri için en büyük tehlike de artan üniversite kontenjanları olacak.

 

açılan münhal kadrolar

37177,2020yili2donemaciktanmunhalkadrolarxlsx (1)

ilan metni

Kura başvuruları tamamlandıktan sonra diş hekimi alımı yapılmayan kura sonucu 22 mart tarihinde açıklanacak.

 

Bunları da beğenebilirsin