Marmara Üniversitesi Diş Hekimliğinde Stajların Barajları Kalktı.

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliğinde Son sınıf öğrencilerinin Stajların Barajları Kalktı.

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliğinde Stajlar Tamamlanmış Sayıldı.
0 543

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliğinde Stajların Barajları Kalktı.

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliğinde Stajlar Tamamlanmış Sayıldı.
Marmara Üniversitesi Diş Hekimliğinde Stajlar Tamamlanmış Sayıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Ülkemizde 10 Mart 2020 tarihi ile birlikte görülen COVID-19 Pandemisi başlangıcı ve ardından alınan tedbirler kapsamında Yüksek Öğretim Kurumlarının akademik eğitimlerine ara vermesiyle uzaktan  eğitim dönemi başlamıştı. Teorik dersler uzaktan eğitimle verilirken büyük bir ders yükü pratik olarak verilen diş hekimliği fakülteleri için nasıl bir yol izleneceği bir merak konusuydu.

Daha önce sizlerle paylaştığımız YÖK’ün kararı farklı farklı yorumlanmaya devam ediyor. Öğrenciler Yüz yüze eğitim almak istemezken dekanlar konseyi kalan eğitimlerin yüz yüze yapılmasında ısrarcı. Çoğu üniversite kararlarını açıklamazken Hacettepe’den emsal bir karar gelmişti. Şimdi de Maramara Üniversitesi’nden bir karar geldi. Özellikle son sınıf öğrencileri bu karara göre herhangi bir gecikme olmadan mezun olabilecek. Son sınıfta okuyan öğrencilerin Stajların Barajları Kalktı..

Yüksek öğretim kurulu bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda vize sınavlarının uzaktan yapıldığı gibi final ve bütünleme sınavlarının da uzaktan yapılması gerektiğini ifade etti. açıklanan ve üniversitelere yollanan kararın gerekçesi olarak farklı illerde bulunan öğrencilerin eğitimleri için bir araya gelmesiyle yeni bir bulaş riskini ortaya çıkaracağı ifade edildi.

 

Stajlar Tamamlanmış Sayılacak

Marmara Üniversitesi Senatosu 

Diş Hekimliği Fakültesi 5. Sınıf öğrencilerinin;
2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına ait tamamlayamadıkları (yarım kalan) Multidisipliner Klinik
Öncesi Uygulama dersi baraj puanlarının aranmamasına,
2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Pedodonti ve Ortodonti Klinik Uygulama dersi baraj puanlarının
aranmamasına,

 

Son sınıf da okuyan tüm öğrencilerin Stajların Barajları Kalktı.. Diş Hekimliği Fakültesinde okuyan son sınıf öğrencilerinin kalan stajları için baraj puan şartı aranmayacak. zamanında mezun olabilecekler.

bu karar diğer diş hekimleri fakülteleri içinde geçecek mi bilinmiyor ama sizce son sınıf öğrencilerinin kalan stajları uzaktan mı yapılmalı ya da yüz yüze mi yapılmalıdır.

Her fakültede farklı kararlar alınması sizce doğru mu? haksızlığa yol açmaz mı ?

habere bu konu ile ilgili yorum yazabilir ayrıca forum bölümünde bu konu hakkında özgürce çalışma başlatabilirsiniz.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin