Haziran 2020 Tıpdil Ertelendi

Haziran 2020 Tıpdil ertelendi, Yeni Tıp Dil Sınavı Ne Zaman Yapılacak

Tıp dil ertelendi
0 6.334

TIPDİL NEDİR?

Tıpdil sınavı, TUS ve DUS adaylarının yabancı dil muafiyeti almak için YDS’ye ek bir alternatif olarak girebilecekleri bir yabancı dil sınavıdır. Ankara üniversitesi TÖMER tarafından yapılır. Sınava tıp, diş hekimliği ya da sağlık bilimi ile ilgili fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler, uzmanlık eğitimine devam edenler ve mezun olan kişiler girebilir. Tıpdil Sınavı sadece Ankara ve İstanbul illerinde İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde yapılır. Sınav sadece Ankara ve İstanbul illerinde yapılır.

Tıpdil ne zaman yapılacak?

Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi tarafından yapılan Tıpta uzmanlık için yabancı dil sınavı (TIPDİL) sınav tarihi olarak ilk başta 27 Haziran 2020 olarak belirlenmişti. Dus tarihinde yapılan değişiklikler gibi tıpdil sınavı tarihinde de değişikliğe gidildi.

 

tıpdil ertelendi
tıpdil ertelendi

 

Tıpdil Ertelendi

Ankara Üniversitesi Tömer Tarafından Yapılan duyuruya göre;

Covid-19 pandemisine yönelik koruyucu tedbirler nedeniyle 27 Haziranda 2020 tarihindeki TÖMER TIPDİL Sınavı sonraki bir tarihe ertelenmiştir. Mücbir sebeple sınav tarihi normalleşmeye başlanması beklenerek daha sonra güncellenecektir.

 

Tıpdil Sınavı Hangi Tarihe Ertelendi

 

Tıpdil hangi tarihe ertelendiği şu an için bilinmiyor.  Ankara Üniversitesi Sınav takviminde sınav ileri bir tarihe ertelenmiştir yazarak tarih belirtilmedi. Yeni tarihin kısa bir içerisinde yayınlanmasını bekliyoruz.

27 Haziran 2020
Cumartesi
SINAV İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR.
Bunları da beğenebilirsin