“Hayat Eve Sığar” Mobil uygulaması

"Hayat Eve Sığar" Mobil uygulaması

0 121

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz haftalar da bir mobil uygulamanın tanıtımını yapmıştı uygulama tanıtıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından  hizmetine sunulması planlanan koronavirüs mobil uygulaması Hayat Eve Sığar, Android ve iOS marketlerde yayınlandı.

 

saglik-bakanliginin-hayat-eve-sigar-uygulamasi

“Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.”

 

program üzerinde şimdilik bir kaç hata olsa da en kısa süre içresinde düzeltileceğine inanıyoruz. uygulamanın kullanımın artması bireyler arasında olan etkileşimin tespit edilmesinin kolaylaştırılması anlamına geliyor. Uygulama apple store ve google play üzerinden herhangi bir ücret vermeden indirebilmemiz mümkün.

SAĞLIK HİZMETLERİNi GÖREBİLİRSİNİZ
Uygulamadaki harita üzerinden çevrenizdeki hastane,eczane,toplu taşıma,metro istasyonları ve marketlerin konumları görülebiliyor.

BÖLGENİZDEKİ ENFEKTE VE RİSK YOĞUNLUĞUNUN ÇOK OLDUĞU YERLERİ GÖSTERİYOR
Hayat Eve Sığar uygulaması, ayrıca bulunduğunuz yerlerde evde izolasyon, covid-19 pozitif kişiler ve risk  bölgelerinin yoğunluk oranlarını gösteriyor.

AİLE BİREYLERİ YAKINDAN TAKİP EDİLEBİLİYOR
Ailem bölümünde merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyebilirisiniz. ilgili kişinin uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onayını vermesi durumunda onların konum bilgilerini görülebilir, takip edilebiliyor ve bulundukları bölgelere göre risk durumları öğrenilebiliyor.

Ayrıca uygulama üzerinden, ülkenin günlük koronavirüs istatislikleri takip edilebiliyor.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan uygulama,  Android 5.0 ve üzeri – iOS 10 ve üzeri sürümlerde çalışıyor. Uygulamayı indirmek için yukarıda ki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin