Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliğinde Kalan Stajlar Uzaktan Yapılacak

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliğinde Son Sınıf Öğrencileri İçin Kalan Stajlar Yüz uzaktan yapılacak.

0 780

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kararı Stajlar Uzaktan Yapılacak

 

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliğinde Kalan Stajlar Uzaktan Yapılacak - Haberler

Ülkemizde 10 Mart 2020 tarihi ile birlikte görülen COVID-19 Pandemisi başlangıcı ve ardından alınan tedbirler kapsamında Yüksek Öğretim Kurumlarının akademik eğitimlerine ara vermesiyle uzaktan  eğitim dönemi başlamıştı. Teorik dersler uzaktan eğitimle verilirken büyük bir ders yükü pratik olarak verilen diş hekimliği fakülteleri için nasıl bir yol izleneceği bir merak konusuydu.

Daha önce sizlerle paylaştığımız YÖK’ün kararı farklı farklı yorumlanmaya devam ediyor. Öğrenciler Yüz yüze eğitim almak istemezken dekanlar konseyi kalan eğitimlerin yüz yüze yapılmasında ısrarcı. Çoğu üniversite kararlarını açıklamazken Hacettepe’den emsal bir karar geldi. Özellikle son sınıf öğrencileri bu karara göre herhangi bir gecikme olmadan mezun olabilecek.

 

Yüksek öğretim kurulu bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda vize sınavlarının uzaktan yapıldığı gibi final ve bütünleme sınavlarının da uzaktan yapılması gerektiğini ifade etti. açıklanan ve üniversitelere yollanan kararın gerekçesi olarak farklı illerde bulunan öğrencilerin eğitimleri için bir araya gelmesiyle yeni bir bulaş riskini ortaya çıkaracağı ifade edildi.

Kalan stajlar uzaktan yapılacak

Hacettepe Üniversitesi Senatosu 

a)Mezuniyet aşamasında olan son sınıf öğrencilerinin 2019-2020 Bahar Dönemi için
Üzerlerine kayıtlı olan tüm derslerin(teorik, uygulama ,staj ,atölye  vb. )  uzaktan eğitim ile
açılmasına,
b) Ara sınıflar için mümkün olan en fazla sayı da dersin(teorik , uygulama, staj, atölye
vb. ) uzaktan eğitim ile açılmasına,

 

Son sınıf da okuyan tüm öğrencilerin eğitimlerinin uzaktan yapılmasına karar verdi.  Diş Hekimliği Fakültesinde okuyan son sınıf öğrencilerinin kalan stajlar uzaktan yapılacak.

bu karar diğer diş hekimleri fakülteleri içinde geçecek mi bilinmiyor ama sizce son sınıf öğrencilerinin kalan stajları uzaktan mı yapılmalı ya da yüz yüze mi yapılmalıdır.

Her fakültede farklı kararlar alınması sizce doğru mu? haksızlığa yol açmaz mı ?

habere bu konu ile ilgili yorum yazabilir ayrıca forum bölümünde bu konu hakkında özgürce çalışma başlatabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin