Fransa’da Diş Hekimleri Soyundu! Korucu Ekipman Eksikliğini Protesto Ettiler

Korucu Ekipman Eksikliğini Protesto Etmek İçin Fransa'da Diş Hekimleri Soyundu!

Fransada diş hekimleri soyundu çıplak diş hekimleri protesto etti
0 538

Fransa’da Diş Hekimleri Soyundu!

fransada diş hekimleri soyundu. çıplak diş hekimleri
fransada diş hekimleri soyundu. çıplak diş hekimleri

Korucu Ekipman Eksikliğini Protesto için Fransa’da Diş Hekimleri Soyundu!

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi , en çok sağlık çalışanlarını etkiliyor. Çalışma şartlarından dolayı en tehlikeli grupta yer alan diş hekimleri koruyucu ekipman eksikliğinden dolayı görevlerini yapamıyorlar. Tüm dünya genelinde sadece acil tedavilerin yapılması uygun görülürken şu an acil tedavileri bile yapacak KKE bulunmuyor.

 

Ülkemizde de diş hekimlerinin koruyucu ekipmanlara ulaşımı çok zor bir duruma geldi. Maske satış yasağı ile birlikte maske bile alamayan diş hekimlerine USHAŞ üzerinden önce sipariş ile daha sonra Türk Dişhekimleri Birliği ve odalar eşliğinde dağıtımına karar verildi. Siparişler toplandı ve odalar aracılığıyla diş hekimlerine dağıtımı yapıldı. Toplam 120 tl ücret ile 10 N95 FF2 maske ve 2 tulum verilen diş hekimlerine birde bu maskeleri silin silin kullanın denildi.

 

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünya da KKE(kişisel koyurucu ekipman) eksikliğine çeşitli protestolar geliyor. En ilgi çekici protesto Fransa’dan geldi. Fransız diş hekimleri, KKE eksikliğine dikkat çekmek için çıplak fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyorlar. Hekimlerin çıplak fotoğrafları sosyal medyada kısa sürede gündem  haline  geldi. Çıplak Diş Hekimleri Viral oldu.

Fransızcada “Çıplak diş hekimleri” anlamına gelen #dentistesapoil etiketiyle, yetkililere seslerini duyurmaya çalışan diş hekimleri, korumasız çalışmanın ne demek olduğunu anlatabilmek için böylesi bir yola başvurduklarını belirtiyorlar.

Fransa'da diş hekimleri, Covid-19'a karşı koruyucu malzeme eksikliğine dikkat çekmek için soyundu
Fransa’da diş hekimleri, Covid-19’a karşı koruyucu malzeme eksikliğine dikkat çekmek için soyundu

 

​Elinde mesajıyla çekildiği çıplak fotoğrafını yayınlayan diş hekimlerinden biri olan Dr. Maud Braun-Reys, Eğer Sağlık Bakanlığı an itibarıyla üzeri kapatılan koruyucu ekipman konusunu yarın gündemine almaz, ya da bize ekipmanların sipariş edilebilme ihtimalini temin etmezse, bu bizim için işe çıplak gitmek gibi olacak. Hastanelerdeki maske eksikliği sebebiyle tüm diş hekimleri kendi koruyucu ekipmanlarını bağışlıyorlar. Dolayısıyla bizim ve hastalarımız için herhangi bir koruma olmazsa, koronavirüsle yüzleşmemiz gerçekten imkansız” dedi.

 

Bir başka diş hekimi  paylaştığı gönderide ise, “Yaraları dikmeyi öğrendim, şimdi de maske dikmeyi mi öğrenmek zorundayım?” ifadesine yer verildi.

 

Çıplak Diş Hekimleri  #dentistesapoil  etiketiyle paylaşılan fotoğraflar bir video hazırladı.

 

 

 

Sitemize Üye olarak haberlere yorum yazabilir. İlan bölümünden ücretsiz ilan verebilir. Forumda diğer diş hekimleri ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin