Bursa’da diş hekimini bıçaklayan sanığın akli dengesi yerinde olduğu belirlendi.

Bursa'da diş hekimini bıçakla yaralayan sanığın yargılanmasına devam edildi

bursa diş hekimi bıçaklı saldırı
0 66

 

bursa diş hekimi bıçaklı saldırı
bursa diş hekimi bıçaklı saldırı

Bursa’da dişini çektirmek için gittiği hastanede Diş Hekimi Hamdi Gören’i göğsünden bıçaklayarak yaralayan Mert Demir’in kamu görevlisine karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya devam edildi. Mahkemece akli dengesinin tespiti için gönderildiği İstanbul Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesi’nde muayenesi yapılan Mert Demir’in akli dengesinin yerinde olduğu tespit edildi.

 

 

Olay Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde görevli meslektaşımız Hamdi Gören’in, hastaneye dişini çektirmek için gelen bir genç tarafından bıçakla yaralandığı ve hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Dişinin çekilmesi için Gören tarafından lokal anestezisi yapılan M.D.’nin, bu işlemin bir defa daha uygulanmasını istemesi ve hekimin bunu reddetmesi üzerine M.D., yanında taşıdığı bıçakla Diş hekimi Hamdi Gören’i göğsünün koltuk altı kısmından yaraladı. Olay sonrası Şüpheli M.D. Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan M.D tutuklandı, Gören ise tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

Mert Demir hakkında Bursa 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kamu görevlisine karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yargılanmasına devam edilen Mert Demir, duruşmaya koronavirüs tedbirleri nedeniyle cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Avukatı Erdal Yıldız ise salonda hazır bulundu. Mahkeme heyeti, İstanbul Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesi’nde muayenesi yapılan Mert Demir’in akli dengesinin yerinde olduğu tespit edildiğini duyurdu.

Avukatı Erdal Yıldız, müvekkilinin yaklaşık 7 aydır tutuklu bulunduğunu, eylemin öldürmeye yönelik değil, yaralama yönelik yapıldığının ortada olduğunu, yeni infaz düzenlemesiyle de yarı yarıya artı 3 yıl denetim süresi getirildiğinden müvekkilinin tahliyesini talep etti. Mahkemece yeniden söz verilen sanık Mert Demir, “Dişime uyuşması için iğne yapıldı. Uyuşmaması sonucu kendimi olayın gerçekleştiği sırada kaybettim. Kendime geldiğimde olaydan dolayı pişman oldum. Doktora yönelik öldürmeye kastım yoktur. Avukatımın savunmasına katılarak tahliyemi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, kısa bir aranın ardından sanık hakkındaki dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan beklenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Türk Diş hekimleri Birliği MESLEKTAŞIMIZA BIÇAKLI SALDIRI
KINIYORUZ! olay ile ilgili yazısına gitmek için tıkla.

Sağlıkta şiddet yasası haberimiz için tıkla

Bunları da beğenebilirsin