Virüs Konulu 4 Efsane Film Önerisi

Karantina Döneminde Vakit Geçirmeniz İçin 4 Dizi Önerisi

virüs konulu film önerisi
0 604

Bütün ülkerde yayılan, dört bir tarafımızı çeviren covid-19 virüs salgını sonucu çoğu ülke eğitime ara verdi. Diş hekimliği öğrencileri için de durum geçerli. Meslektaşlarımız diş hekimleri de zorunlu olmadıkça tedavi yapmıyorlar. Dolayısıyla herkes evinde.

Gördüğümüz ve yaşadığımız kadarıyla evde de vakit geçirmek hiç kolay değil. Hele ki biz diş hekimleri ve öğrencileri gibi yoğun tempo çalışanlar için. Size nasıl yardımcı olabiliriz diye düşünüp bu yazıyı hazırladık.

Ayrıca bilim insanların da bir görüşü var: Virüs konulu filmler, salgın durumlarında ne yapmamız gerektiği ve nasıl davranılması üzerine önemli bilgiler ve detaylar barındırıyor. İzleyiciler bilinçleniyor.

Biz de hem bu amaçla hem de evde vakit geçirebilmeniz için virüs ve salgın konulu filmleri derledik.

Virüs Konulu Film Önerisi

İşte birbirinden güzel virüs konulu film önerisi…

8 Days Later

28 Days Later
28 Days Later

IMDB puanı 7.6 olan bu filmi ilk sıraya koyduk. İngiltere de bilim insanları tehlikeli deneyler yapmış. Sonuç olarak da “rage” dedikleri bir virüs ortaya çıkmıştır. Hayvan sever bir grup bu denylerin hayvanlar üstünde yapıldığını öğrenip bu hayvanları kurtarmak için laboratuvara sızarlar. Virüslü bir maymunu serbest bırakırlar ve olaylar gelişir.

 

 

I Am Legend

virüs konulu film önerisi
virüs konulu film önerisi

Olmazsa olmaz. Efsane bir film. Benim favorimdir. IMDB: 7.2

Baş karakterimiz Robert Neville’dir. Kendisi çok başarılı bir bilim insanı.  Tüm insanları yok edeceğine inanılan bir virüs vardır. Ve virüs Robert’e bulaşmamış. Virüsten bir çok insan ölür. Sonuçta Robert, New York’taki yaşayan tek insan olmayı başarmıştır. Peki sonra?

 

Dünya Savaşı Z

virüs konulu film önerisi
virüs konulu film önerisi

Dentikor Haber kültür bölümünde bu film ile ilgili detaylı bir yazı mevcut. Okumak için buraya tıkla!

Bugünkü gibi yine Çin’de ortaya bir virüs çıkar. Virüs insanları yaşayan birer ölü yapmakta. Böylece insanlık ikiye ayrılır.

 

 

Train to Busan

virüs konulu film önerisi
virüs konulu film önerisi

Popüler film kültürünüz varsa ve güncel haberlere biraz ilgi gösteriyorsanız bilirsiniz. Güney Kore sineması son yıllarda bir atılım gerçekleştirdi. Kendi dilleri ile yaptıkları yapıtlarla ödül almaktalar. Uluslararası alanda başarıları kanıtlandı. Bu filmde güzel bir Güney Kore yapımıdır.

Kahramanımızın bir tren yolculuğu sırasında bir virüs baş gösterir. Ve insanlar zombilere dönüşür. Virüsten etkilenmeyen bu tren yolcularını uzun ve zorlu bir yolculuk bekler.

 

Virüs konulu film önerisi yazısı bu kadardı. Benzeri yazılar için bizi sosyal medya da takip et: Dentikor Instagram

 

Bunları da beğenebilirsin